HİSAR FÜZELERİNİN ENVANTER KAYDI TAMAMLANDI ! BİRLİKLERE İNTİKAL BAŞLIYOR ! BİR HAYAL GERÇEK OLDU !!

173 Baxış 17K

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
azgold.info/mate/LSkWpECOYM3L81V1m9pz_wjoin
RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: milliuyanis1
KAYNAK: haber.aero/aero-gundem/hisar-anin-kabul-testleri-tamamlandi/
Türk mühendisler hayal etti. Geliştirdi üretti ve yerli hava savunma sistemimiz hisar’ın envantere kabul işlemleri tamamen bitti.

Yerli ve milli duruşla geliştirilen türkiyenin ilk yerli hava savunma sisteminin son muayene ve envantere kabul işlemleri tamamlandı. Mili savunma bakanlığından yapılan açıklamaya göre daha önce envantere kabul testlerine başlamış olan hisar hava savunma sisteminin tüm testleri başarıyla tamamlamasının ardından son muayeneden de başarıyla geçmesiyle envanter kayıt işleminin yapıldığı belirtildi. Böylelikle tamamen operasyonel olarak envantere girmiş olan hisar hava savunma füze sistemi tsk’nın birliklerine intikal etmek için hazırlanıyor.
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yaptığı açıklamada, “Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (HİSAR-A) Projesi Geliştirme Dönemi Sözleşmesi gereği, Füze Fırlatma Sistemi (FFS) ile Füze Taşıma ve Yükleme Sisteminin (FTYS) 30 Mart 2021 tarihinde başlayan muayene ve kabul faaliyeti 05 Nisan 2021 tarihinde tamamlanmıştır” ifadelerini kullandı.

#hisar #savunmasanayi #tsk #füze #s400 #patriot
Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı'lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !
..........
Thank you for the support.
Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.
Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S While Supporting the Turkish Air Force
TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!
..........

Şərh

 1. Milli Uyanış
  Milli Uyanış
  9 gün əvvəl

  ACİLEN HİSAR-U GELSİN DİYENLER ??

  1. Remzi Yazıcı
   Remzi Yazıcı
   9 gün əvvəl

   Muhakkak

  2. AKINCI TÜRK
   AKINCI TÜRK
   9 gün əvvəl

   Hayati önemli, hisar O + da cok önemli inşallah tez zaman U gelir

  3. Metin Çelik
   Metin Çelik
   9 gün əvvəl

   İnsallah tez vakitte ❤️

  4. Fearless Wolf
   Fearless Wolf
   9 gün əvvəl

   Ben

 2. Memduh Çiloğlan
  Memduh Çiloğlan
  2 gün əvvəl

  Maşallah maşallah durmak yok projelere devam güçlü ordu güçlü Türkiye

 3. Devlet SEVER
  Devlet SEVER
  5 gün əvvəl

  Gerçekten başarılı bir video 1 dakikada anlatilabilecek konuyu 8 dakikada anlatmış... zamanı olan izlesin

 4. Fatih Demir
  Fatih Demir
  6 gün əvvəl

  Hisar u tamam ..Sadece duyrulmuyor..Hisar U artık Hisar O+ Hisar U+ S500 ayarında olacak insallah

  1. Unknown
   Unknown
   5 gün əvvəl

   İmkansız. Yanından bile geçmeyecek. Hız ve irtifada ciddi problemlerimiz var . Bunları halletmek Milli muharip uçaktan bile zor sayılıyor. Bir ülkeyle anlaşıp teknoloji transferi yapmazsak S500 değil S400 ayarında bir sistemi 30 senede yapamayız.

 5. Sarı Zeybek
  Sarı Zeybek
  7 gün əvvəl

  bu iyi haber sıra siperde tabi daha en az 5 senesi var gibi yada 4

 6. Ferhat Armağan
  Ferhat Armağan
  7 gün əvvəl

  KAİNATIN UMUM ZERATININ UMUM ZAMANLARDAKİ UMUM DAKİKALARIN BÜTÜN AŞİRELERİNE DARB EDİLİP HASILI DARB ADEDİNCE CENAB-I HAKKA HAMDLER ŞÜKÜRLER OLSUN RESUL İ EKREM A S M SALAVATLAR OLSUN ENBİYA YA EVLİYA YA SALİHİNE VE ŞEHİTLERİMİZE FATİHALAR RAHMETLER MAĞFİRETLER OLSUN BAŞTA CUMHURBAŞKANIMIZA POLİSİMİZE ASKERİMİZE DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE VE BİZE MADDİ VE MANEVİ MUVAFFAKYETLER NASİP ETSİN İNŞALLAH DUAMIZDASINIZ

 7. Raden Angga Maulana
  Raden Angga Maulana
  8 gün əvvəl

  Elhamdulillah Allahu Ekbar.

 8. MÜCAHİD
  MÜCAHİD
  8 gün əvvəl

  İSLAMIN BAYRAKLARI TÜRKİYE VE TÜRK ORDUSU HZ. MEHDİ'NİN ORDUSUDUR DÜNYAYA HAKİM OLMA ZAMANI GELMİŞTİR KİMSE ÖNÜNE GEÇEMEZ BİZNİLLAH

 9. Ahmet Taşkıran
  Ahmet Taşkıran
  8 gün əvvəl

  Hisar A Hisar o Hisar O+ hayırlı uğurlu olsun Tebrikler teşekkürler Allah razı olsun Allah yar ve yardımcı olsun Türkiye bölgede güçlü devlet olmuştur

 10. sessiz tepe
  sessiz tepe
  8 gün əvvəl

  İron dome da uretsek ? Ama aynısı olcak ?

 11. Satilmis Hamarat
  Satilmis Hamarat
  8 gün əvvəl

  🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰👍

 12. Hüseyin Malkoç
  Hüseyin Malkoç
  8 gün əvvəl

  Süpersiniz Allah razı olsun emeği geçen herkesten 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 13. turkish army
  turkish army
  9 gün əvvəl

  İdlibe yerleştirmemiz lazım acil

  1. turkish army
   turkish army
   5 gün əvvəl

   @Unknown bilader bem bombalar roketler için demiştim

  2. Unknown
   Unknown
   5 gün əvvəl

   İdlibde işe yaramaz. Rus uçakları 20 km irtifadan uçabiliyor bu 5km irtifa. Rus uçakları 3500 km hız yapıyor bu 2000 km hız yapıyor, kovalasa yarı yarıya hız farkı nerdeyse. Hiç bir işe yaramaz. Tabi Rus pilot votkayı fazla kaçırırsa belki.

 14. Remzi Yazıcı
  Remzi Yazıcı
  9 gün əvvəl

  🌙🇹🇷🌙❤🌹🌷

 15. İbrahim Kerimov
  İbrahim Kerimov
  9 gün əvvəl

  A

 16. Unknown
  Unknown
  9 gün əvvəl

  Hisar-A (+) Maksimum menzil: 15 km Maksimum irtifa: 5 km Bu irtifa aşırı düşük. Havai fişek bile daha yükseğe çıkabilir. Günümüz savaş uçakları 15-20 km irtifada seyrediyor. Anca it dalaşı yaparsa iner o mesafeye. Hız: Bunun ki yazmıyor ancak Hisar O Mach 2 o olacakmış demek ki bu Mach 2 den az. Hadi Mach 2 olsun o da uçak falan yakalayamaz. Füze ise imkansız gibi. Belki helikopter. Yani hava savunmamız S400 leri saymazsak hava hava füzelerine kalıyor ki onlar da çok pahalı ve abd ambargosuna girdiler bile. Mecburen yine sancılı bir biçimde Rus sistemlerine yönelmemiz gerekecek. Eğer başarılabilirse Hisar U ilk düzgün hava savunma sistemimiz olabilir. Ancak Siper yani Hisar U'yu yapmak milli muharip uçağı yapmak kadar zor. Bu yüzden teknoloji transferi olmadan yakın zamanda çıkması imkansız. Hisar A+ 1960 model Rapierlerlerden bile daha yavaş ve düşük irtifalı. Kısa menzil ve düşük irtifada bu phanaxların kara versiyonu mermileri bile hisar A füzelerinden daha iyi iş görür. Bilmeyen anlamayanlar sazan gibi atlamasın dünyadaki sistemleri incelesin karşılaştırsın. Özellikle hız ve irtifayı dikkatli araştırsın. Hız ve irtifa füzenin kalitesini gösterir. Menzil o kadar önemli değil. Bol bol yayarsın her yere.

 17. Yasin.z. Çeçen
  Yasin.z. Çeçen
  9 gün əvvəl

  İnşallah en yakın zamanda yüzde yüz yerli milli olacaktır ALLAH'IN izniyle. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰

 18. fatma yediparmak
  fatma yediparmak
  9 gün əvvəl

  🕵️ takipteyiz 🇹🇷💗🇹🇷💖🇹🇷💓🤗👍

 19. Cengiz Turmuş
  Cengiz Turmuş
  9 gün əvvəl

  EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.TÜRKİYE SAVUNMA SANAYİMİZİN BÜTÜN ÇALIŞANLARI İLE GURUR DUYUYORUZ.

 20. codname tiger
  codname tiger
  9 gün əvvəl

  Güzel videoo

 21. Güla Mammadova
  Güla Mammadova
  9 gün əvvəl

  Hayirli,Ugurlu Olsun

 22. Ercan Ercan
  Ercan Ercan
  9 gün əvvəl

  👍👏👍

 23. Ercan Ercan
  Ercan Ercan
  9 gün əvvəl

  🇹🇷👏🇹🇷👏🇹🇷

 24. Ufuk uçar
  Ufuk uçar
  9 gün əvvəl

  Bence Hisar A nın irtifa ve menzili yetersiz, menzili 100 km olmalı. Hisar O ise 250 km menzil, Hisar U ise 500 km menzilde olmalı ki bir şeye benzesin ve, S 400- S 500 vs. aramayalım..

  1. Ufuk uçar
   Ufuk uçar
   8 gün əvvəl

   @Selim Senyer yeter artık, başlığı kirletme senin bildiğin sana benim bildiğim bana kalsın, sakız gibi bulaşma...

  2. Selim Senyer
   Selim Senyer
   8 gün əvvəl

   @Ufuk uçar ya git işine ne dediğin belli değil. Şakamısın nesin. Seninkisi Minnareden at beni in aşağı tut beni... Birşey bildiğin yok hala vıdı vıdı yapıyorsun.

  3. Ufuk uçar
   Ufuk uçar
   8 gün əvvəl

   @Selim Senyer Kara cahil kim bakalım okuyanlar karar versin. Bu iş ansiklopedik veya vikipedi, internet bilgileri ile olmaz. Tabii çok alçak veya alçak menzil ve irtifada uçan düşman hava taşıtı için bir çok alternatif var.Manpadslerden, omuzdan atılanlardan tutun da korkut lara, uçaksavarlara ve 100 km altı füzelere kadar. Artık boş boş yazmayın, başka yerde eğlenin lütfen.

  4. Selim Senyer
   Selim Senyer
   8 gün əvvəl

   @Ufuk uçar vakıf olmadığı bilgi üzerine iddaa edenlere kara cahil denilir. Alcak irtifa, orta irtifa icerdeki askeri tesisleri, lojistik yerleri korumak için yapılır. Yani sınırları korumak için yüksek irtifa kullanılır. Yüksek irtifadan kurtulan füze veya ucak helikopter her neyse orta, irtifaya, ondan da kurtulursa alcak irtifaya, oradanda kurtulursa Korkut gibi parca tesirli mermiler atan sistemlerle korunur. Ayrıca yüksek irtifa hava savunma sistemleri oldukca pahalı ve ağır sistemlerdir. Kalkıp pkk gibi kıcı boklu teröristtin marketten aldığı 50 tl lik droneyi 3 milyon dolarlık s400 le vurmak ancak senin gibi bilge insanlar tarafından düşünebililir. Ayrıca s400 dediğin sistemin icinde 15-30 km lik füzelerde barınır. Ayrıca yüsek hava savunma sistemleri belli bir km den sonra hedefini aramaya başlar cünkü bunların sistemi alcak ve orta hava savunma sistemleriyle tamamiyle farklıdır. Yani yakın mesafelerde hedef bulamaz. İnşallah öğrenmek için yaşın genctir. En azından öğrenince merakını giderirsin ve böyle ucuk iddalarda bulunmazsın...

  5. Ufuk uçar
   Ufuk uçar
   9 gün əvvəl

   @Samet Kömürcü Acaba hangimiz bilmiyor, daha s 400 hava savunma füze menzillerini bile bilmiyorsun. S400 ün 120 km menzilli de, 250 km orta menzilli füzesi de , 400 km uzun menzilli füzesi de var.. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak böyle bir durum işte..

 25. Ali Sahiner
  Ali Sahiner
  9 gün əvvəl

  Allah'ıma binlerce şükürler olsun

 26. Muhammet Yüksekdağ
  Muhammet Yüksekdağ
  9 gün əvvəl

  Hatay 'ada yerlestirilsin hava savunma e tabi menzil onemli nekadar uzun menzil okadar tum Türkiye yi korur bunun menzili 25km ise bu fuze 20ade anca TURKIYE geneline veya kismi veya onemli kesimlere yerlestirdikmi korur ülkemizi

  1. Unknown
   Unknown
   5 gün əvvəl

   Menzil önemli değil. Yüksekten uçan uçaklara yetişecek irtifa, ve kaçmalarını engelleycek olan da hızdır. Füzenin kalitesi bunlarla anlaşılır. Hız ve irtifa düşükse isterse bin km olsun hiç bir işe yaramaz.

 27. Meric Demir
  Meric Demir
  9 gün əvvəl

  hisar a teslim edildi galiba.hisar o ne zaman teslim edilecek acaba.

 28. Ahmet çay
  Ahmet çay
  9 gün əvvəl

  hisar a geldi. hisar o ve hisar u ne zaman

  1. Unknown
   Unknown
   5 gün əvvəl

   Milli muharip uçakdan daha zor bir iş Hisar U ayarında bir sistem yapmak. Uzun zamanda çıkacaktır. En az 10 sene S400 lazım olacak.

 29. Savas baldar
  Savas baldar
  9 gün əvvəl

  hisar o fuzelerinin görunusu(uzaktan gözukse de)mukemmel!!!en azinda 50-70 km mesafeli fuzelerdir diye dusunuyorum!!!

  1. esmeraldo esmeraldo
   esmeraldo esmeraldo
   8 gün əvvəl

   Hisar O artı 65 km menzilli füzedir.Bununda testleri bitmek üzere.En son 65 menzil denendi.30 mart 2021 de.

 30. Erkan Sivri
  Erkan Sivri
  9 gün əvvəl

  Günün ennnnnn güzel haberi bu. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 31. Ramazan Yildirim
  Ramazan Yildirim
  9 gün əvvəl

  Geç kaldık hala hisar o mu u nerde?

 32. Metin Çelik
  Metin Çelik
  9 gün əvvəl

  Vatanımıza milletimize tüm İslam alemine hayırlı olsun inşallah ❤️

 33. Erek Bilal
  Erek Bilal
  9 gün əvvəl

  🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 34. md ali ajgor
  md ali ajgor
  9 gün əvvəl

  Turkey should now operate a 400- to 500-kilometer range air defense system and 1 to 2,000 kilometers of electric radar.

  1. F S
   F S
   8 gün əvvəl

   There is an ongoing long-range air defence system project right now: Hisar-U

 35. Mesut Unlusoy
  Mesut Unlusoy
  9 gün əvvəl

  Hgv

 36. MEHMET KUŞ
  MEHMET KUŞ
  9 gün əvvəl

  Çok şükür BUGÜNLERİ GÖRDÜK ELHAMDÜLİLLAH 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰🇵🇰👏🤲

 37. Halil Arı
  Halil Arı
  9 gün əvvəl

  Haydi hayırlısı. İnşallah devamı gelir.

 38. Deniz Kuş
  Deniz Kuş
  9 gün əvvəl

  REİS İLE YOLA DEVAM. 🇹🇷 TURAN TÜRK BİRLİĞİ 🇦🇿 🇵🇰 🇰🇿 🇰🇬 🇺🇿 🇹🇲 TÜRKLER GELİYOR.

 39. Orhan Kayabal
  Orhan Kayabal
  9 gün əvvəl

  Hayirli olsun

 40. Burak Yasar
  Burak Yasar
  9 gün əvvəl

  İnşallah %100 yerliliğe ulaşırız

  1. Milliyetçi Türkiye
   Milliyetçi Türkiye
   8 gün əvvəl

   @Çınar Yaşarimkansız diye bişe yok sıçma

  2. Burak Yasar
   Burak Yasar
   9 gün əvvəl

   @Çınar Yaşar biz gayret edelim gerisi Allah'a kalmış

  3. Çınar Yaşar
   Çınar Yaşar
   9 gün əvvəl

   imkansıza yakın birşey Amerika bile tam yerli değil

 41. Yasin Çavuş
  Yasin Çavuş
  9 gün əvvəl

  Geliyor geliyor TÜRKİYE GELİYOR ❤🇹🇷❤

 42. Bay a
  Bay a
  9 gün əvvəl

  Çok iyi haber iyi video olmuş

 43. Havva Çankaya
  Havva Çankaya
  9 gün əvvəl

  ilk